Čistírny odpadních vod každoročně pracují desítky milionů metrů krychlových odpadní vody. Bohužel, v odpadní vodě, a tedy i v kanalizaci, velmi často končí předměty a látky, které do ní nepatří. Nejenže poškozují kanalizační potrubí a další zařízení, ale také zvyšují náklady na čištění odpadních vod. Typické je to například pro tuky a oleje, které ve zvýšeném množství přitékají na čistírny odpadních vod například o vánočních svátcích.
Toaleta není odpadkový koš! I to je jedno z klíčových témat, kterým se dlouhodobější vzdělávací program „DOODPADU“ zabývá. Tím, že něco vyhodíme nebo vylijeme do záchodu či dřezu, totiž problém nemizí, ale začíná.
Zatímco komunální odpad umíme třídit velmi dobře, stále zapomínáme na to, že i zacházení s odpadní vodou má svá pravidla. Právě ta chce projekt DOODPADU vštípit nejen dětem, ale i široké veřejnosti.
Žáci prvního stupně základních škol (2. - 5. třída) se na výukových hodinách interaktivní formou dozvědí, co se stane s odpadní vodou, než se vrátí opět do přírody a jak správně nakládat s odpadem. Pracovními listy s touto tématikou je provede kreslená postavička kocoura AGIho, který je zároveň symbolem celého projektu. Jeho podobu vybraly samy děti.
Výukovou hodinou provedou spolu s kocourem AGIm zaměstnanci vodárenských společností. Termín si mohou vyučující objednat ZDE. Stačí uvést kontakt, počet tříd, počet dětí ve třídách a navrhnout tři vhodné termíny.
Pro objednání výukové hodiny se registruj / přihlaš.